Festyn Rodzinny 2020

Przez ten Festyn chcieliśmy ogłosić naszemu miastu, że Bóg kocha każdego z nas, że ma wspaniały plan dla naszego życia, że jest z nami bez względu na okoliczności, bo:

ON JEST KOCHAJĄCYM OJCEM!

10 Jubileuszowy FESTYN RODZINNY został zorganizowany, jak ktoś powiedział; POD PATRONATEM BOGA! Pierwotnie miał się odbyć 7 czerwca, ale ze względu na ogólną sytuację, odbył się dopiero 23 sierpnia.

Niektórzy, z przyczyn obiektywnych, nie mogli nam pomóc w organizacji Festynu, ale BÓG przysłał innych, więc tego dnia w Parku Miejskim nie zabrakło atrakcji i radości.

Były więc warsztaty: malowanie na prześcieradle, rysowanie rodziny, robienie kwiatków z bibuły, plecenie wianków, carving (rzeźbienie w owocach), gry terenowe z harcerzami.

Przy amfiteatrze latały samoloty zdalnie sterowane, jeździły piękne dziewczyny na koniach, można było też przejechać się  wozem z kucykami. No i oczywiście oblegane przez dzieci dmuchańce. Z wszystkich tych atrakcji można było skorzystać bezpłatnie.

Na scenie zaś oglądaliśmy dwa spektakle: „Królową śniegu” w wykonaniu dzieci i młodzieży z Koinonii Jan Chrzciciel w Łukowie oraz musical „Puzle” w wykonaniu Teatru Dar z Bydgoszczy. Oprawę muzyczną robiły: „Dzieci Króla” – zespół młodzieżowy z naszej wspólnoty, Przedszkole „Pozwalamy dzieciom” z Lublina, zespół EnGedi oraz chrześcijański raper Kolah.

„Bożego patronatu” doświadczyliśmy z pogodą: do momentu rozpoczęcia Festynu przez kilka godzin padał deszcz. 20 minut przed rozpoczęciem przestało padać, nawet momentami świeciło słońce, co spowodowało sporą frekwencję uczestniczących w Festynie.

„Darem od Boga” był też dla nas ufundowany przez Pana Burmistrza rower górski, jako nagroda główna Festynu.  

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego video z Festynu i prezentacji zdjęć: