Festyn Rodzinny 2022

Rodzina i bóg, który jest miłością

Już po raz 12, jako  Koinonia Jan Chrzciciel, zorganizowaliśmy  pod patronatem Burmistrza Miasta Łukowa Festyn Rodzinny.

Co było przesłaniem Festynu? Po pierwsze Rodzina która jest największym darem Boga dla człowieka, jest cząstką utraconego raju. W finałowej piosence spektaklu ,, Z prochu i żebra’’ dzieci śpiewały ,, Mama i tata wypełniają świat miłością, pachną ogrodem w którym serca nasze rosną. A dzieci jak owoce w ogrodzie dojrzewają chronione miłością mamy i taty’’. O wartości rodziny, o tym jak budować w silne więzi mówili nasi goście z Krakowa, Państwo Ania i Piotr  Werwińscy.

Drugim nie mniej ważnym przesłaniem Festynu była prawda o Bogu, który jest Miłością. Jesteśmy jego ukochanymi dziećmi, niezależnie  od tego ile mamy lat. Została ona wyśpiewana w piosence pt: ,,Jestem ukochanym dzieckiem Boga’’ ale też wypowiedziana w świadectwach , między innymi Grzegorza Miecznikowskiego, Mirka ,, Kolah’’ Kolczyka czy wielu innych występujących na scenie wokalistów.

Niesamowitą ucztę duchową i artystyczną uczestnicy Festynu  mogli okazję  przeżyć podczas licznych koncertów, zaczynając od koncertu dzieci z Koinonii Jan Chrzciciel przygotowanego przez Łukasza Bojaczuka, przez Zespół Muzyczny z Ukrainy, Koncert EnGedi z Lublina,  koncert Iwony Pietrali oraz Mirka Kolczyka.

Festyn Rodzinny to był też czas super zabawy w której mogły uczestniczyć całe rodziny. Najpierw były warsztaty – rysunek rodziny, gry planszowe i ogrodowe, carving, biżuteria, rysunek na foliowej ściance, kwiatki z bibuły, wianki, bańki mydlane. Poza tym – dmuchańce , malowanie twarzy, samoloty zdalnie sterowane, ścieżka sensoryczna, amazonki na koniach.  Był też zaplanowany czas na familiadę sportową oraz bajkowe zabawy z Kopciuszkiem, Jasiem i Małgosią, Smerfami, Królową Śniegu, Królewną Śnieżką i Czerwonym Kapturkiem. Nie zabrakło też zumby prowadzonej przez Pana Jana Jaroszyńskiego ze Szkoły Tańca.

Piękna pogoda oraz wspaniała atmosfera towarzyszyły nam podczas całego Festynu który trwał od godz. 14.00 do 21.00.

Na koniec, wszystkim towarzyszyły  wielkie emocje związane z losowaniem nagród wśród uczestników Festynu. Bo nagrodą główną był rower, ufundowany i wręczany przez Burmistrza Miasta Łuków.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, osobom fizycznym i instytucjom zaangażowanym w realizację Festynu. Było ich bardzo wielu:

  • Fundacja na skale – za udostępnienie sceny
  • ŁOK –  za nagłośnienie Festynu
  • Klub Seniora z Panią Annną Tymińską – za warsztat plecenia wianków
  • Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna – za warsztaty
  • Domowy Kościół – za kręcenie waty cukrowej
  • Szkoła Tańca Jaroszyńscy – za energetyczny kurs tańca
  • Pani Hania Wiącek – za warsztat malowania na prześcieradle
  • Pani Ania Małkińska – za warsztat carvingu

Video relacje z festynu

030 XII Festyn Rodzinny 07/08/2022
Szukaj